منظور از ترام و روبان و اینکه سررسید ها حاوی چه اصلاعاتی هستند

top 7 books that changed the world 1280x800 - منظور از ترام و روبان و اینکه سررسید ها حاوی چه اصلاعاتی هستند

ترام

تشکیل سایه روشن‌های تصویر را توسط نقطه‌های کوچکی که روی زینک یا سطح چاپ می‌شوند را ترام گویند.از ترام در چاپ تصاویر و متون رنگی یا خاکستری استفاده می‌شود؛ با این توضیح که وجود ترام باعث همنشینی صحیح رنگ‌های CMYK می‌شود و به نوعی می‌توان ترام را عنصر صنعت چاپ دانست.یکی از پرکاربردترین نوع ترام‌ها، ترام AM یا ترام متعارف بوده که ویژگی خاص آن‌ها این است که فاصله نقاط با هم یکسان است و در جایی که تصویر به نظر کمرنگ‌تر می‌آید این فاصله تغییر کرده و کوچکتر شده است.

روبان

روبان همان نوار رنگی از جنس پارچه است که همه ما در سررسیدهای مختلف آن را مشاهده کردیم.روبان فقط در سررسیدهای چسبی و دوختی قابل استفاده است و عرض آن قالبا کمتر از یک سانتیمتر (حدود نیم سانتیمتر) است. روی روبان می‌توان لوگوی سفارش دهنده را چاپ کرد که این کار باعث تأثیر گذاری مستقیم در زیبایی و بهبود بازخورد سالنامه می‌شود؛ چاپ لوگو معمولا یک رنگ خواهند بود.با توجه به نقش روبان که جدا کردن صفحه‌ای خاص است می‌توان گفت که کیفیت روبان تأثیر چندانی در کیفیت سالنامه ندارد و می‌توان برای کاهش هزینه در این بخش اقداماتی انجام داد.

 
اطلاعات ضمیمه شده در سررسید شامل موارد زیادی است که برخی از کاربردی‌ترین‌های آنان عبارتند از:

اطلاعات مهندسی:
معمولا شرکت‌ها و سازمان‌هایی که کار آن‌‌ها بطور اختصاصی در حیطه عمران، برق، پتروشیمی و خدمات دریایی است، اطلاعات مهندسی مربوطه که بطور میانگین حدود ۱۶ صغحه است را در سالنامه خود جای می‌دهند. معمولا کاغذ تحریر برای چاپ اطلاعات مهندسی مورد استفاده است.

جدول رویداد های ضمیمه:
اوراقی که بدون شک در تمام سررسیدها حضورشان قطعی است مربوط به رویدادهای سال است که توسط وزارت ارشاد تدوین می‌شود.

جدول مسافتهای بین شهرها:
گاهی اوقات برای پربارتر نشان دادن سالنامه، این جدول را که شکل آن مانند یک مثلث قائم الزاویه است در صفحات ابتدایی یا انتهایی می‌آورند که البته هیچگاه مورد استفاده نبوده و فقط جنبه آگاهی رسانی دارد.
 

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *