تقویم | سررسید | سالنامه پاسارگاد

صفحه بندی/صفحه چینی و فرم بندی سررسید یا سالنامه

صفحه بندی ، صفحه چینی و فرم بندی سررسید و تقویم سال ۱۳۹۹

طرح ها و فرم های سررسید ۱۳۹۹ (آماده جهت چاپ) هم اکنون از طریق سایت ایده گرافیک در دسترس شما است. کلیه طرح ها با تنوع بی نظیر ، به صورت تک روزه ، دو روزه ، هفتگی و… توسط ایده گرافیک آماده شده است.

تاریخ شمسی، قمری و میلادی هم در این تقویم ها به همراه تمامی مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی سال ۱۳۹۹ گنجانده شده است.

همه طرح ها با کیفیت بالا ، به صورت فایل های CMYK و دو رنگ طراحی شده اند و شما می توانید مطابق سلیقه خود از هر رنگی در هنگام چاپ استفاده کنید.

توجه : امکان تغییرات جزئی (بدون هزینه و کاملا رایگان) بر روی کلیه طرح ها وجود دارد.

در ابتدای سررسید دو برگ تحت عنوان صفحه بسم الله و رویداد های سال ۱۳۹۹ در یک نگاه قرار داده شده است

و همچنین در انتهای سررسید هم شش برگ تحت عنوان اطلاعات مهندسی و دفتر تلفن موجود می باشد.

تمامی این طرح ها به صورت اختصاصی توسط ایده گرافیک طراحی و عرضه می‌شود.

با خرید هرکدام از محصولات و طرح ها، یک فایل PDF دریافت خواهید کرد که به سادگی نیاز شما را برای تهیه و چاپ یک سررسید زیبا و حرفه‌ای مرتفع خواهد ساخت.

درضمن : ایده گرافیک آمادگی دارد کلیه طرح های اختصاصی دوستان و همکاران را در زمانی کمتر از ۲۴ ساعت به صورت فرم بندی و آماده جهت چاپ نماید.

برای خرید و دریافت هرکدام از طرح ها کافیست با استفاده از دکمه خرید همان محصول ،

به صفحه پرداخت اینترنتی بروید و پس از انجام موفقیت آمیز عملیات پرداخت، لینک دانلود برای شما نمایش داده خواهد شد.

لازم بذکر است پرداخت با تمامی کارت‌های عضو شتاب امکان‌پذیر می باشد و در صورتی که در خرید شما مشکلی به وجود آید، بخش پشتیبانی به شماره : ۰۹۱۸۸۶۶۰۶۱۷ پاسخگوی شماست.

سررسید

کلمه ی سررسید در زبان فارسی دارای چندین معنی کاملا متفاوت است.

یکی از آنها به فرارسیدن موعد انجام یک کار اشاره می کند. معنی دیگر آن، سالنامه ی چاپ شده است که درواقع این معنی با کلمه ی سررسید هم ریشه است. همچنین کلمه ی سررسید در ادبیات تخصصی معانی ویژه ی خود را دارد. مثلا کلمه سررسید قسط ، سررسید چک و …
سررسید یا سالنامه به کتاب یا جدولی گفته می شود که حاوی یک تقویم از یک سال می باشد

که معمولا همراه با اطلاعاتی بصورت پیوست یک یا چند صفحه ای در ابتدا و انتهای سررسید قرار میگیرد. درواقع سررسید (سالنامه) یک دفترچه ی یادداشت روزانه است که هر صفحه ی آن دارای تاریخ و شرح مناسبت ها و رویدادها می باشد.
سالنامه (سررسید) اکثرا شامل فهرست رویدادها و مناسبت‌هایی است

که بنا به تصمیمات و حوادثی درج شده‌اند تا یاد و خاطره حوادث، اتفاقات و یا انسان‌های مهم و نام‌آور را زنده نگه‌دارند.

معمولا در سررسیدها به حقایق مختلفی در مورد دستاوردها و رویدادهای گذشته و حال اشاره شده است. در قدیم الایام سررسیدها معمولا شامل اطلاعاتی مربوط به کشاورزی بوده اند اما در سالنامه های مدرن امروزی اغلب به اطلاعات آماری ، مهندسی و عمومی اشاره شده است. سررسید ها هر ساله توسط سازمان ها ،

ارگان ها و موسسات مختلف چاپ می شوند. مراکز مختلف چاپ سررسید و سالنامه همیشه اطلاعات مفید ، کمیاب و سرگرم کننده ای را جهت سودمندی بهتر در سالنامه ها قرار می دهند.

سررسید ها می توانند شامل موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی ، ورزشی ، سیاسی یا اجتماعی و غیره باشند و یا فقط به یک موضوع خاص بپردازند. در سال های اخیر، سررسید ها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده اند که می توان به نمونه هایی مانند سررسید های مهندسی، دستیار و سررسید های ورزشی اشاره کرد.

سررسید ها می توانند به خاطر کاربردی بودن و عمر بالای آنها (به مدت یک سال) به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند مورد توجه و استفاده قرار گیرند. سررسید را می توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن ، اطلاعات داخلی، جلد ، صحافی و حتی سایز طبقه بندی کرد.

مقدمه سررسیدها معمولا شامل تصاویری از نوروز ، اشعار و… می باشد و صفحه ای به نام دارنده سالنامه نیز در همان صفحات اولیه درج می شود. صفحات داخلی سررسید در واقع همان صفحات یادداشت روزانه ی دارای تاریخ می باشند .
در صفحات پایانی سررسید می توان اطلاعات مهندسی ، برگه هایی برای یادداشت تلفن و یا صفحاتی شامل تلفن های ضروری مانند آتش نشانی ، اورژانس و غیره را مشاهده نمود .
معمولاً جلد سررسیدها را از انواع جلدهای سخت و با روکش های مختلف می سازند .

که این روکش ها می تواند سلفونی مثل گلاسه با روکش سلفون مات یا براق ، چرم ، ترمو ، گالینگور و… باشد.

که بنا به سلیقه و توانایی تولید کننده و مشتریان میتواند از روکش های مختلف دیگری نیز استفاده شود.

و همچنین سررسیدها با توجه به نوع صفحات و حتی نوع جلدی که دارند میتوانند صحافی های مختلفی نیز داشته باشند که برای مثال می توان صحافی فنردوبل یا فنر مارپیچ ، ته دوخت و کلاسوری را نام برد.
سایز سررسیدها هم میتواند بنا به نظر تولید کننده دلخواه و متفاوت باشد اما برای کاهش پرتی و ضایعات و همچنین قیمت تمام شده مناسب معمولاً از سایز های استانداردی که درادامه به آنها اشاره شده است استفاده می شود:

۱) رحلی : بیشتر برای سررسیدهای مدیریتی استفاده می شود و دارای صفحات یادداشت بیشتری نسبت به سررسیدهای وزیری می باشد . سایز رحلی کمی کوچکتر از سایز استاندارد A4 و تقریباً برابر با سایز ۲۱ در ۲۸٫۵ سانتیمتر می باشد .

۲) وزیری : سایز وزیری که پرمصرف ترین و مناسب ترین سایز نیز می باشد تقریباً سایز B5 یعنی ۲۵ در ۱۷٫۵ سانتیمتر می باشد که پس از دوربری صحافی ۵ میلیمتر تا ۱ سانت کوچکتر می شود. کتاب های درسی را نیز معمولاً سایز وزیری درنظر می گیرند.

۳) رقعی : سایز رقعی کوچکتر از وزیری و تقریباً برابر با A5 استاندارد و در سایز۲۱ در ۱۴٫۵ سانتیمتر می باشد

۴) پالتویی : این سایز در دو مدل پالتویی بزرگ و پالتویی کوچک تهیه و تولید می شود که بزرگ آن دارای سایز ۱۱٫۵ در ۲۲٫۵ سانتیمتر و پالتویی کوچک ۱۱ در ۲۰ سانتیمتر است .

۵) جیبی : این سایز برابر با A7 استاندارد می باشد و برابر با ۱۴٫۵ در ۱۰ سانتیمتر می باشد . البته این سایزها به صورت تقریبی می باشند و بنا به نوع صحافی می توانند کوچکتر یا بزرگتر شوند.

چاپ سررسید اختصاصی : باتوجه به اینکه سررسید به عنوان یک محصول تبلیغاتی موثر می تواند مورد توجه و استفاده قرار گیرد، شرکت ها ، موسسات و سازمان ها از این موقعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید های خاص بصورت اختصاصی از وجود یک محصول تبلیغاتی ویژه و موثر بهره میبرند.

 

سررسید در انگلیسی

کلمه ی سررسید در زبان فارسی دارای چندین معنی کاملا متفاوت است. یکی از آنها به فرارسیدن موعد انجام یک کار اشاره می کند. معنی دیگر آن، سالنامه ی چاپ شده است. اما معادل انگلیسی کلمه سررسید چیست ؟

اولین منبعی که ما معمولا برای یافتن معادل یک کلمه در انگلیسی به آن مراجعه می کنیم سرویس مترجم گوگل است. معادل کلمه سررسید در مترجم گوگل کلماتی مانند maturity ، due date و usance است. کلمات معادل پیشنهادی توسط دیکشنری های دیگر نیز مشابه همین نتایج است.

قابل توجه است که برخی از افراد کلمه calendar را معادل کلمه سررسید در انگلیسی می دانند ، اما این کلمه به معنی تقویم است و نه سررسید.

معادل صحیح کلمه سررسید در انگلیسی Diary می باشد. Diary مانند سررسید یک محصول چاپی است

که هر ساله و از روی تقویم آن سال، طراحی و چاپ می شود. بنابراین اگر برای جستجوی خود در اینترنت، به دنبال معادلی برای کلمه ی سررسید در انگلیسی می گردید ، کلمه Diary مناسب ترین و نزدیک ترین معنی را می دهد. قابل توجه است که این کلمه دارای معانی دیگری نیز می باشد.

درضمن کلماتی مانند agenda، yearbook و برخی کلمات دیگر هم از نظر معنی و مفهوم به کلمه سررسید نزدیک بوده و در موارد خاص می تواند به عنوان معادل سالنامه مورد استفاده قرار گیرد.

تقویم

تقویم سیستمی است که با استفاده از آن، شروع، پایان سال و همچنین اجزای سال از هم تفکیک می شوند.

تقویم هایی مانند تقویم چینی، هندی، ایرانی و . . . از سیستم های خاص و متفاوتی برای تفکیک اجزای سال و تاریخ استفاده می کنند. تقویم ها می توانند در قالب یک نرم افزار موبایلی، صفحه وب، صفحه کاغذ و یا یک سررسید به نمایش درآیند.

صفحه چینی سررسید

صفحه چینی سررسید یکی از خدماتی می باشد که کانون تبلیغاتی ایده گرافیک آن را با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته و همچنین بصورت حرفه ای و اصولی انجام و به مشتریان عزیز ارائه می نماید.

نرم افزارهای چیدمان و صفحه بندی سررسید این قابلیت را دارند که در کمترین زمان ممکن( کمتر از یک ساعت) و با کمترین خطا و بهترین کیفیت طرح های ورودی را به یک سررسید آماده ی چاپ تبدیل کنند.
با توجه به اینکه چیدمان سررسید و سالنامه بصورت سنتی و دستی بسیار وقت گیر بوده و درصد خطا و اشتباه در انجام آن هم زیاد می باشد،

ایده گرافیک به مشتریان خود پیشنهاد می کند برای صرفه جویی در وقت و همچنین حذف خطا ها و اشتباهات احتمالی ، طرح های دلخواه خود را به نرم افزارهای پیشرفته ما بسپارند تا در کمترین زمان و با بهترین کیفیت فرم آماده به چاپ سررسید خود را در اختیار داشته باشند.

نرم افزارهای چیدمان و فرم بندی سررسید هیچ گونه محدودیتی در نوع طرح و سایز سررسید ندارند و بصورت اختصاصی و حرفه ای همه نوع سالنامه ای را چیدمان می کنند . برای مثال می توان به سررسید های یک روز در یک صفحه ، دو روز در یک صفحه ، یک هفته در یک صفحه و … اشاره کرد.

صفحه بندی سررسید

عملیات طراحی و چاپ سررسید از ابتدا تا انتهای کار شامل چندین بخش می شود ، یکی از مهمترین بخش های آن که کار بسیار حساس و ضروری می باشد قسمت صفحه بندی سررسید یا صفحه چینی می باشد. با توجه به اینکه عملیات صفحه بندی سررسید کاری دقیق و زمان بر می باشد ،

کانون تبلیغاتی ایده گرافیک بر آن شده است که با طراحی نرم افزارهای اختصاصی و تخصصی گامی مهم در جهت کیفیت و سرعت بخشیدن در طراحی و صفحه بندی سررسید بردارد. پس شما مشتریان محترم و عزیز می توانید این بخش از کار را در اختیار ما گذاشته ،

تا هم کیفیت کار خود را بالا ببرید و هم با توجه به سرعت کار ما ، وقت بیشتری داشته باشید و تمرکز خود را معطوف به بخش های دیگر ازجمله چاپ و صحافی کنید.

فرم بندی سررسید

بعد از اینکه قسمت صفحه بندی یا صفحه چینی سررسید انجام شد ، صفحات سررسید باید بصورت فرم ، آماده برای چاپ شوند که به این بخش فرم بندی سررسید می گویند. در فرم بندی سررسید صفحاتی که از قبل آماده شده اند

را با توجه به سایزی که دارند بصورت ۴ تا ۸ صفحه در کنار هم چیدمان و آماده ارسال برای لیتوگرافی می کنند. هر فرم چاپ شده ی سررسید معمولا شامل ۸ تا ۱۶ صفحه می شوند که در بخش صحافی تا خورده و در کنار هم قرار می گیرند.

نرم افزار صفحه چینی سررسید

با توجه به اینکه چیدمان صفحات سررسید ، کاری پر حوصله ، حساس و وقت گیر است و انجام دادن دستی آن ممکن است باعث اشتباهات و مشکلات شود ، کانون تبلیغاتی ایده گرافیک با طراحی و اجرای نرم افزار تخصصی چیدمان سررسید

، طراحی های خود و مشتریانش را با کمترین زمان ممکن و بدون مشکل ، خطا و غلط انجام می دهد. بدیهی است که این موضوع باعث می شود که در وقت صرفه جویی شود و مشتریان دغدغه ای نداشته باشند و تمرکز خود را برای مراحل چاپ و صحافی سررسید معطوف سازند.

نرم افزار صفحه بندی سررسید بدون هیچ گونه محدودیتی در کار ، هر نوع طرح را با هر سایز و فرمی چیدمان می کند . شایان ذکر است که نرم افزار صفحه چینی سررسید قابلیت اجرای طرح های یک روز در یک صفحه ، دو روز در یک صفحه ، یک هفته در یک صفحه و … را در کمترین زمان دارد.

تقویم لایه باز

یکی از محصولات و خدماتی که کانون تبلیغاتی ایده گرافیک به مشتریان خور ارائه می کند عرضه ی انواع طرح تقویم لایه باز است . تقویم های لایه باز با چند طرح مختلف وانجام شده با نرم افزارهایی چون فتوشاپ ، کارل ، ایلوستریتور و … در فرمت های مختلف ( psd – ai – pdf – cdr ) موجود می باشد. تقویم های لایه باز این امکان را به مشتریان میدهند که با در اختیار داشتن آنها هرگونه ویرایش و تغییرات (تغییر رنگ – تغییر فونت – تغییر اندازه) اختصاصی مورد نظر را بر روی آنها انجام دهند.

سررسید اختصاصی

سررسید اختصاصی (خاص) سررسیدی است که به سفارش مشتریان و با اطلاعات ، ویژگی ها و مشخصات مورد نظر مشتری طراحی و تولید می شود. بنا بر این اگر مدل و طرح خاصی به عنوان نمونه در اختیار دارید و می خواهید سررسید و سالنامه مورد نظر خود را مطابق آن تولید کنید ، تولید کنندگان می توانند آنرا به عنوان سررسید اختصاصی برای شما تولید کنند.

یک نکته :

سررسید اختصاصی با سفارشی متفاوت است.
مواردی همچون حک لوگوی شرکت روی جلد ، چاپ لوگو در صفحات داخلی ، اضافه کردن لت ، چاپ آستر بدرقه ، اضافه کردن صفحات اضافه و . . . روی نمونه ارائه شده توسط تولید کننده ، سفارشی سازی سررسید محسوب می گردد.
اما چاپ و تولید سررسید با ویژگی های کاملا خاص و اختصاصی مورد نظر سفارش دهنده ، تولید اختصاصی محسوب می گردد.

چاپ سررسید اختصاصی :

موارد زیر مشمول تولید اختصاصی می باشد.
ابعاد اختصاصی : اگر سالنامه شامل قطعی خاص باشد.
جلد اختصاصی : اگر جلد سررسید از یک نوع جنس خاص باشد.
طراحی صفحات اختصاصی : اگر فرمت صفحات داخلی با طراحی جداگانه ای باشد (مثلا درج شعر و حدیث ، درج لوگو و …).
رنگ چاپ اختصاصی : اگر رنگ بکار رفته چاپ در سررسید متفاوت از رنگ های معمولی باشد.
کاغذ اختصاصی : اگر کاغذ بکار رفته در سررسید دارای گرماژ و یا بافت و جنس خاصی باشد.
سایر موارد : از جمله نوع برش کاغذ ، قالب خاص صفحات ، پرفراژ کاغذها ، اضافه کردن جای خودکار و… به جلد ، برش و دوخت جلد به شکلی متفاوت و سایر موارد.

چاپ سررسید

کانون ایده گرافیک تولید کننده سررسید ۱۳۹۹ آمادگی دارد سفارشات مشتریان محترم ، موسسات ، شرکت ها ، ارگان ها و سازمان های مختلف را جهت طراحی و چاپ سررسید ۹۹ به صورت عمومی و اختصاصی پذیرا باشد.
با توجه به اینکه تقویم سال ۹۹ از طرف موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام شده است و فرآیند صدور مجوز برای چاپ سررسید ۱۳۹۹ هم آغاز شده است ، کانون تبلیغاتی ایده گرافیک همزمان فرآیند چاپ سررسیدهای عمومی و اختصاصی خود را آغاز کرده است.

سررسید های اختصاصی ایده گرافیک

سررسیدهای موجود در بازار تنوع بسیاری دارند و با جلدها ، صحافی ، داخلی و اندازه های مختلفی عرضه می شوند که همه ی این موارد قابلیت اختصاصی سازی دارند. عموماً سررسیدها با مشخصات اعلام شده در کاتالوگ های مربوط به هر شرکت تولید کننده سررسید ، تولید می شوند و اکثراً جهت تبلیغات فضایی بر روی جلد آنها و یا جهت اضافه نمودن لت تبلیغاتی داخل آنها در نظر گرفته می شود که تمامی این موارد بر روی تولیدات سررسید ایده گرافیک نیز قابل انجام است. اما در طراحی و چاپ سررسید اختصاصی علاوه بر موارد ذکر شده ، اندازه و قطع سررسید ، طرحی داخلی سررسید ( طرح روزشمار به سلیقه ی مشتری)، طراحی و نوع جلد ( جلد سلفونی اختصاصی ، جلد چرم ، جلد ترمو و جلد گالینگور )، طرح اختصاصی آستر بدرقه و حتی چاپ اختصاصی بر روی ربان سررسید و یا اضافه کردن پلاک به ربان به دلخواه مشتری هم اختصاصی سازی است.

قیمت سررسید

با توجه به اینکه موارد قابل سفارش در تولید و چاپ سررسید از گستردگی زیادی برخوردار است ، نمی توان لیست قیمت ثابتی را جهت چاپ سررسید آماده نمود ، اما کارشناسان و همکاران ما در طول ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی ، مشاوره ، راهنمایی و اعلام قیمت طراحی و چاپ انواع تقویم و سررسید به شما مشتریان عزیزان می باشند.
جهت دریافت قیمت انواع سررسید اختصاصی کافیست اندازه سررسید مورد نظر، نوع جلد ، تیراژ ، نوع و تعداد داخلی و نوع صحافی سررسید مورد نظر را به کارشناسان ما اعلام کنید و یا از طریق تلگرام به شماره ۰۹۱۸۸۶۶۰۶۱۷ برای ما بفرستید تا در اسرع وقت برآورد قیمت انجام شود و پیش فاکتور مربوطه بنام شما صادر و ارسال گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سررسید ، سایز ها ، جلد ، داخلی و… کافیست مقالات سایت را مطالعه بفرمایید و در موارد مبهم با شماره ۰۹۱۸۸۶۶۰۶۱۷ تماس حاصل بفرمایید و موارد را با کارشناسان ما مطرح کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *