حک لوگو روی جلد سررسید

حک لوگو روی جلد سررسید

حک لوگو روی جلد سررسید یکی از متداول ترین خواسته های مشتریانی که سررسید تبلیغاتی خریداری می کنند. امروز سررسیدکه توسط ارگان یا شرکت خاصی بتعداد سفارش داده می شود غیره ممکن است که تبلیغات در آن وجود نداشته باشد.علت آن نیز روشن است. هر شرکتی علاقه مند است تا مخاطب، در اولین نگاه لوگوی شرکت یا برند وی را دیده و متوجه شود کهسررسید توسط او سفارش داده شده است.

جلد سررسید

روش های گوناگون حک لوگو روی جلد سررسید :

 • لیزر مستقیم لوگو روی جلد :

مزیت استفاده از این نوع حک لوگو  دقت و سرعت بالا می باشد.در این روش، لوگو به طور مستقیم روی بافت پوشش جلد سررسید حک می شود. حرارت ایجاد شده توسط لیزر، پوشش جلد سررسید را بصورت سطحی سوزانده و طرح مورد نظر را فرورفتگی ایجاد می کند.

مناسب ترین پوشش برای لیزر مستقیم لوگو ، جلد جیر ترمو است. در جلد جیر ترمو پس از لیزر جلد تغییر رنگ خواهد داشت که طاهر زیبایی به سررسید میدهد .همچنین برخی از پوشش های چرم مصنوعی را نیز می توان لیزر کرد. اما جلوه چرم پس از لیزر بستگی به نوع چرم دارد.

 • کیفیت لیزر :

کیفت لیزر اجرا شده برای حک لوگو به عوامل زیر وابسته است:

۱– نوع جلد 

۲– نوع دستگاه لیزر 

۳– دقت و زمان صرف شده برای لیزر 

لیزر روی جلد سررسید
لیزر روی جلد سررسید
 • محاسبه قیمت لیزر :

قیمت کلیه خدمات لیزر، از جمله لیزر لوگو روی جلد سررسید، بر اساس زمان صرف شده برای یک واحد کار بر حسب ثانیه محاسبه می شود. اما تولید کنندگان سررسید با توجه به تجربه خود، زمانی را بصورت میانگین در نظر گرفته و قیمت یکسانی را برای حک لوگو با لیزر در لیست قیمت خود لحاظ می کنند. لذا چنانچه زمان لیزر کار شما خارج از عرف باشد ( مانند سفارش لیزر طرح یا آدرس روی جلد سررسید )، زمان و هزینه از سوی تولید کننده محاسبه شده و به شما اعلام می شود.

توجه داشته باشید که هزینه لیزر بر مبنای واحد محاسبه شده و دارای هزینه ثابت نیست. با این حال برخی از تولید کنندگان سررسید، میزان حداقلی را برای تعداد لیزر در نظر گرفته و قیمت را بر مبنای آن محاسبه می کنند. مثلا اگر حداقل در نظر گرفته شده از سوی تولید کننده ۱۰۰ عدد باشد، در کلیه سفارشات کمتر از این عدد، هزینه ۱۰۰ عدد دریافت خواهد شد.

 

 • پلاک فلزی :

در این روش، لوگوی مورد نظر روی یک پلاک فلزی ( معمولا استیل ) حک شده و سپس پلاک توسط چسب های مخصوصی روی سررسید چسبانده می شود. پلاک استیل را به لحاظ فنی می توان روی انواع جلد استفاده کرد. گرچه استفاده از پلاک روی برخی از جلد ها کمتر متداول است. استفاده از پلاک فلزی بر روی سررسید ، جلوه ای نفیس به آن داده و سالنامه را در نظر استفاده کننده با ارزش تر جلوه می دهد.

لیزر روی پلاک سررسید
لیزر روی پلاک سررسید
 • تنوع پلاک فلزی :

پلاک های استیل استفاده شده روی سررسید دارای ابعاد، فرم و رنگ های گوناگون است. معمولا  هر تولید کننده هر ساله تعداد معدودی سایز و شکل را برای پلاک های ارائه شده خود انتخاب کرده و سفارش دهنده پلاک مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب می کند. از فرم های گوناگون پلاک استیل می توان به پلاک تخت، پلاک برجسته و پلاک لب خم اشاره کرد.

چاپ سررسید , سررسید اختصاصی ، چاپ سررسید اختصاصی , سررسید سه لت مگنتی , سررسید وزیری سه لت , سررسید 99 وزیری سه لت مگنتی ,

رنگ پلاک قابل ارائه نیز دارای تنوع بالایی است. اما در اغلب موارد، پلاک با رنگ نقره ای و طلایی توسط تولید کنندگان ارائه می شود.

سفارش پلاک با ابعاد، فرم یا رنگ سفارشی مستلزم پرداخت هزینه بسیار بالا بوده و چندان مرسوم نیست.

 • کیفیت پلاک فلزی :

کیفیت پلاک استفاده شده در سررسید متاثر از کیفیت خود پلاک و کیفیت حک لیزر روی آن است.

۱– کیفیت حک لیزر 

۲– ضخامت ورق پلاک ورق پلاک 

۳– نوع چسب 

محاسبه قیمت پلاک فلزی :

قیمت پلاک بر مبنای واحد محاسبه می شود. به این صورت که تولید کننده به ازای هر سررسید، قیمت یک پلاک و یک حک لیزر را از شما دریافت خواهد کرد. با این حال ممکن است تولید کننده تعدادی را به عنوان حداقل در نظر گرفته و سفارشات کمتر از آن تعداد را بر مبنای آن محاسبه نماید.

 

 • طلاکوب و نقره کوب :

  طلاکوب و نقره کوب مکانیزمی مشابه با حک داغی دارد. با این تفاوت که در هنگام ضرب، یک ورقه نازک با رنگ طلایی، نقره ای یا رنگ های دیگر در زیر کلیشه قرار داده شده و از این طریق پس از ایجاد فشار و حرارت، لایه ای از آن رنگ بر روی جلد باقی می ماند. استقاده از طلاکوب بر روی جلد های چرم و گالینگور مرسوم تر است.

  تنوع طلاکوب و نقره کوب :

  گرچه این نوع از حک به عنوان طلاکوب یا نقره کوب شناخته می شود اما تنوع رنگ آن به طلایی یا نقره ای محدود نیست و می توان آن را با تنوع رنگ فراوان پیاده سازی نمود.

  همچنین با تغییر فشار، می توان طلاکوب یا نقره کوب را بصورت سطحی یا عمیق پیاده سازی نمود.

  کیفیت طلاکوب و نقره کوب :

  عوامل موثر بر کیفیت طلاکوب و نقره کوب مانند حک داغی است. به علاوه این نکته که اگر از ورق طلا یا نقره نامرغوب در این نوح حک استفاده شود، خروجی آن کیفیت مناسب را نخواهد داشت.

  محاسبه قیمت طلاکوب و نقره کوب :

  ملاحظات محاسبه قیمت طلاکوب و نقره کوب دقیقا مانند حک داغی است.

طلا کوب روی سررسید
 • چاپ سیلک :

  چاپ سیلک یکی از روش های قدیمی در چاپ است. در این روش، لوگوی مورد نظر با استفاده از شابلون و مرکب مخصوصی چاپ سیلک بر روی جلد منتقل می شود. چنانچه تمایل داشته باشید لوگوی خود را بصورت چند رنگ از طریق چاپ سیلک روی جاد سررسید حک کنید، باید هر رنگ بصورت جداگانه و با شابلون مخصوص خود پیاده سازی شود. در نتیجه ترکیب رنگ ها در چاپ سیلک مقدور نبوده و هر رنگ بصورت اجرا می شود.

  کیفیت چاپ سیلک :

  کیفیت چاپ سیلک به دو عامل کیفیت شابلون و مرکب استفاده شده و البته مهارت اجرا کننده آن بستگی دارد. چنانچه شابلون یا مرکب استفاده شده دارای مرغوبیت کافی نباشد، لوگو با شکل دلخواه پیاده سازی نشده و یا ممکن است رنگ درطولانی مدت از سطح جلد جدا شود.

  محاسبه قیمت چاپ سیلک :

  هزینه چاپ سیلک، ترکیبی از قیمت اولیه شابلون ( به تعداد رنگ ) و اجرای هر رنگ به تعداد سفارش است. با این حال اغلب تولید کنندگان تعداد حداقلی را برای سفارش چاپ سیلک در نظر می گیرند.

  چاپ لوگو روی جلد سررسید سلفونی :

  گرچه اغلب روش های حک لوگو برای سررسید سلفونی قابل پیاده سازی است، اما متداول ترین روش برای این نوع جلد ، چاپ لوگو بصورت مستقیم روی جلد است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *