سررسید ۹۸ سالنامه پاسارگاد بهترین گزینه برای تبلیغات

صحافی سررسید ته دوخت :

صحافی ته دوخت همان صحافی دوخت و چسب می باشد در این نوع صحافی، کاغذ های تشکیل دهنده سررسید در دسته های ۸ یا ۱۶ برگی تا شده و سپس در کنار هم دوخته می شوند. سپس از چسب برای محکم شدن برگه ها در کنار هم استفاده می شود.  بدلیل محکم بودن و کیفیت این نوع صحافی  بسیاری از کتاب های نفیس و قطور را با این روش صحافی می کنند.

از مزایای این روش می توان به دوام بالا و حفظ شکل ظاهری سررسید تولید شده به این روش در طولانی مدت اشاره نمود.

صحافی سررسید فنر :

در صحافی فنر ، کاغذ های تشکیل دهنده سررسید در کنار یکدیگر و از یک طرف پانچ شده و سپس یک فنر در محل پانچ قرار می گیرد. گرچه این روش دوام کمتری نسبت به صحافی دوخت دارد، اما شکل ظاهری و راحتی در باز و بسته کردن و راحت  جدا کردن کاغذ، باعث می شود که بسیاری از مشتریان این نوع از سررسید را ترجیح دهند.

قفل کلاسوری :

در این نوع  از قفل کلاسوری برای نگه داشتن کاغذ ها استفاده می شود. به این صورت که قفل کلاسوری بر روی جلد که در سالنامه پاسارگاد به صورت معمول سررسید ارگانایزر است نصب شده و سپس کاغذ های پانچ شده در آن قرار می گیرد. از مزایای این روش گران قیمت این است که پس از پایان سال و در صورتی که جلد همچنان سالم باشد، می توان کاغذها را با کاغذ های نو جایگزین کرده و به استفاده از جلد ادامه داد. لذا اگر لوگوی شرکت شما روی جلد حک شده باشد، عمر تبلیغ شما افزایش خواهد یافت.

در این نوع براحتی میتوان لت گلاسه را در کمترین زمان به مشتری تحویل داد.

صحافی سررسید چسب :

در صحافی چسب ، کاغذهای تشکیل دهنده سررسید در کنار هم قرار داده شده و توسط چسب در کنار هم محکم می شوند. دوام این روش نسبت به دو روش قبل کمتر است، لذا صحافی کردن سررسید های قطور با این روش ممکن است به جدا شدن کاغذ ها در طولانی مدت و متلاشی شدن سررسید منجر شود. همچنین باز کردن این نوع سررسید نسبت به موارد ذکر شده قبلی سخت تر است و در نتیجه نوشتن در این نوع سررسیدها کمی دشوار است. لذا این روش از صحافی بیشتر برای سررسید های کوچک (سررسید های جیبی) از مزایای این روش صحافی می توان به سرعت بالا و هزینه کم اجرا اشاره نمود.

جلد چسبانی

جدل چسبانی چسباندن جلد سررسید به کاغذهای داخلی است. در سررسید های ته دوخت یا فنری، جلد معمولا از طریق آستر بدرقه به داخله وصل می شود. کیفیت جلد چسبانی تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی سالنامه خواهد گذاشت. چنانچه این مرحله به خوبی انجام نشود، نه تنها ظاهر سررسید را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه امکان جدا شدن جلد نیز بالا خواهد رفت.

جلد چسبانی از طریق دو روش دستی و اتوماتیک صورت می گیرد. 

0/5 ( 0 نظر )