انواع صحافی سررسید و توضیحاتی از تبلیغات در سررسید ها

photo 2019 01 10 11 58 53 - انواع صحافی سررسید و توضیحاتی از تبلیغات در سررسید ها

انواع صحافی سررسید

صحافی دوخت و چسب یا ته دوخت :

در این نوع صحافی پس از چاپ فرم‌های سررسید فرم ها در دسته های ۸،۱۶، یا ۳۲ تا شده سپس توسط دستگاه ،ترتیب کن و یا به صورت دستی ترتیب می شوند سپس فرم های توسط دستگاه دوخت به همدیگر دوخته شده و جهت ثبات و استحکام بیشتر چسب کشی میشوند تا جهت مرحله اخر وتو جلد ریزی آماده شوند.

صحافی فنر دوبل :

در این نوع صحافی بعد از تا شدن, ترتیب شدن فرم ها، و برگه ها برش خورده داخل فنر می شوند . این نوع صحافی از مقاومت کمتری نسبت به صحافی دوخت برخوردار است اما به دلیل راحتی باز و بسته شدن و امکان جداسازی برگه ها مورد توجه برخی از صاحبان مشاغل قرار میگیرد .

صحافی قفل کلاسوری:

در این نوع صحافی مراحل مانند سررسید سیمی بوده با این تفاوت که کاغذها بر طبق قفل مورد استفاده پانچ شده و در جلد ساخته شده قرار می گیرند .

صحافی چسب گرم:

این نوع صحافی مانند صحافی کتاب بوده و فرم ها بعد از ترتیب شدن چسب کشی می شوند یکی از معایب بزرگ این نوع صحافی عدم باز شدن راحت سررسید است که عمدتا تولید کنندگان را از تولید سررسید با این نوع صحافی بر حضر می دارد .

صحافی منگنه:

این نوع صحافی بیشتر برای سررسیدها کم برگ مورد استفاده قرار گرفته و برگه ها بعد از تا و ترتیب شدن توسط جلد و منگنه به هم متصل می شوند .

تبلیغات در سررسید ها

بسته به نوع اختصاصی بودن یا عمومی بودن چاپ سررسید میزان تبلیغات می‌تواند متغیر باشد؛بطور مثال معمولا تولید کنندگان سررسید برای سری عمومی حدود ۵ صفحه را به سفارش دهنده جهت تبلیغ و معرفی خود اختصاص می‌دهند که جنس این صفحات غالبا از کاغذ گلاسه است. در چاپ اختصاصی سالنامه، سفارش دهندگان فضای بیشتری را برای معرفی برندشان دارند و گاهی این صفحات می‌تواند تا حدود ۲۰ صفحه برسد که این مورد بستگی به درخواست سفارش دهنده دارد و محدودیتی از این حیث وجود ندارد اما باید توجه داشت که صفحات این چنینی نبایستی از حد معمول زیادتر شودند چرا که حوصله استفاده کننده از سررسید را سر می‌برد.
سفارش دهنده فارغ از اختصاصی یا عمومی بودن چاپ سالنامه می‌تواند اطلاعاتی همچون: معرفی برند، خدمات عرضه شده، دستآوردها و افتخارت، مشتریان قابل اتکا، چشم انداز آینده و سایر موارد را جهت درج در سررسید ارائه دهد.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *