انواع جلد سررسید

جلد سررسید چرم مصنوعی

چرم مصنوعی مانند چرم طبیعی است اما قیمت چرم طبیعی پایین تر است و تنوع رنگ بالاتری دارد.

چرم مصنوعی خام را می توان تقریبا با هر رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و در تولید سررسید استفاده نمود.با این حال انتخاب رنگ چرم مصنوعی محدود به تنوع رنگی است که تولید کننده سررسید در اختیار دارد

سفارش سازی سالنامه ، ست مدیریتی ، نیم ست مدیرتی ، ست مدیریتی ۶ تکه ، ست مدیریتی ۵ تکه ، ست مدیریتی ۴ تکه ،   تقویم رومیزی سلقونی ، پاوربانک ، تقویم جیبی ، جاسوئیچی ،  جاکارتی ، کیف پول  ، فلش مموری ، خودکار و روان نویس , هدایای تبلیغاتی

انتخاب طرح و رنگ مناسب برای چرم مصنوعی کاملا به سلیقه تولید کننده بستگی دارد.

لذا طرح مورد علاقه خود را از میان طرح های مورد استفاده تولید کننده سررسید مورد نظر انتخاب کرده و یا در صورت بالا بودن تعداد سفارش، از تولید کننده بخواهید نمونه جنس (کالیته) چرم مصنوعی قابل ارائه را در اختیار شما قرار دهد.

چرم مصنوعی و طبیعی | سالنامه پاسارگاد

کیفیت چرم مصنوعی

نکته ای که وجود دارد این است که کیفیت چرم مصنوعی چندان برای مشتری قابل ارزیابی نیست. اما در طولانی مدت، چرم مصنوعی بی کیفیت چروک  و یا پوسته پوسته می شود.

همچنین نوع بی کیفیت این نوع پوشش به دلیل عدم جذب کافی چسب از پشت، پس از مدتی از مقوای زیر آن جدا شده و در اصطلاحا باد می کند.

,  سررسید ارگانایزر کلاسوری , نکات سفارش سررسید , صحافی سررسید ، سفارش سررسید , سفارش سالنامه ، تقویم های رومیزی , سفارش سازی سررسید

حک لوگو روی جلد چرم مصنوعی

حک لوگو روی چرم از ۶ طریق صورت می‌گیرد:

  • طریق لیزر
  • داغی
  • پلاک
  • طلاکوب
  • نقره کوب
  • چاپ سیلک

روی برخی از انواع چرم مصنوعی لیزر به خوبی صورت نمی گیرد. لذا اگر می خواهید لوگوی خود را روی این نوع سررسید لیزر کنید، از تولید کننده بخواهید حتما این مورد را تست کند.

، تقویم رومیزی ۱۴۰۲، چاپ سررسید , سررسید اختصاصی ، چاپ سررسید اختصاصی , سررسید سه لت مگنتی , سررسید وزیری سه لت , سالنامه وزیری چرم پیچازی ۱۴۰۲ 

داغی روی چرم مصنوعی تغییر رنگ ایجاد نمیکند ، در واقع حالت فرو رفته (برجسته) را ایجاد می کند اگر می‌خواهید حالت داغی رنگی باشد باید از ترمو استفاده کنید و سررسید ترمو سفارش دهید.

جلد سررسید ترمو جیر

این نوع جلد از لحاظ ظاهر بسیار شبیه به جیر طبیعی است و به دلیل قابلیت رنگ کردن، از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار است. با این حال در هنگام سفارش سررسید، می‌بایست رنگ جیر خود را از میان موارد استفاده شده توسط تولید کننده سررسید انتخاب کرده و یا در صورت بالا بودن تعداد سفارش، از تولید کننده بخواهید نمونه جنس (کالیته) چرم مصنوعی قابل ارائه را در اختیار شما قرار دهد.

سررسید اروپایی ، سانامه اروپایی ، سررسید یک هشتم ، سالنامه یک هشتم ، تقویم ۱۴۰۲ ، سررسید ۱۴۰۲ ، سالنامه ۱۴۰۲ ، سررسید ۱۴۰۲ ، سالنامه ۱۴۰۲

نکته :جلد جیر ظاهر متفاوت و فانتزی  دارد که موجب محبوبیت آن می شود. اما یکی از نقاط ضعف آن، جذب پرز در هنگام استفاده است.

حک لوگو روی جلد ترم جیر

روش حک لوگو در این موارد به صورت لیزر و  داغ کوب می باشد. در حال داغ کوب این نوع جلد رنگ عوض میکند.
با این حال می توان از پلاک و چاپ سیلک (روی کاغذ کالک چاپ زده میشود) نیز برای حک لوگو روی جیر استفاده نمود.

جلد سررسید ترمو

جلد ترمو به لحاظ ظاهری بسیار شبیه به چرم مصنوعی است. با این تفاوت که کمی نازکتر بوده، به لحاظ کیفیت بالاتر است و البته قیمت آن نیز بیشتر است. وجه تمایز اصلی ترمو و چرم مصنوعی در این است که همان طور که از نام آن نیز پیداست، ترمو نسبت به حرارت واکنش نشان می دهد و رنگ آن تیره می شود. لذا وقتی لوگو و یا هر طرح دیگری بصورت داغی روی این نوع جلد حک می شود، با تغییر رنگ سطح داغی خورده، طرح یا لوگوی مورد نظر جلوه بهتری پیدا خواهد کرد.

سررسید ,  سالنامه ,  سررسید وزیری , سالنامه وزیری , سررسید ارگانایزر , سالنامه ارگانایزر , سالنامه مدیریتی , تقویم رومیزی ,

کیفیت ترمو

مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت ترمو، میزان داغی پذیری آن است. ترموی بی کیفیت پس از داغی، کمتر تغییر رنگ داده و لذا جلوه لوگو یا طرح روی جلد کمتر خواهد بود.

حک لوگو روی جلد ترمو

همانطور که گفته شد، وجه تمایز اصلی ترمو نسبت به چرم مصنوعی، تغییر رنگ آن پس از داغی است. لذا متداول ترین روشحک لوگو روی آن نیز داغی می باشد. گرچه کلیه روش های حک لوگو روی چرم مصنوعی، برای ترمو نیز قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *